Розрахунок тепловтрат

Розрахунок тепловтрат

Для перевірки енергоефективності Вашої будівлі необхідно провести розрахунок. Для цього необхідно оглянути приміщення за допомогою теплової камери, яка визначить звідки походять тепловтрати (вікна, стіни, дах, підлога). За допомогою даної інформації Ви зможете не тільки якісно утеплити будинок, але і заощадити Ваші кошти.

Розрахунок тепловтрат будинку

Розрахунок тепловтрат будинку допоможе Вам уберегти сімейний бюджет від переплати за опалення. Проводиться розрахунок тепловтрат будинку в основному в зимовий час. Основними шляхами відходу тепла з будинку є: цоколь, надвіконні і наддверних перемички, неутеплений армпояс, вікна. Тепло також йде разом з повітрям при вентиляції і через щілини в конструкціях. На сьогоднішній день існує безліч програм на Ваш вибір для самостійного обчислення тепловтрат будівлі. За допомогою такого калькулятора Ви можете самостійно визначити потреби будь-якого житлового приміщення в теплі. Дачні будови, в яких опалення в холодну пору року працює періодично, як правило, у вихідні дні, в дану категорію не потрапляють. Для розрахунку тепловтрат у відповідні поля і розкривні списки калькулятора потрібно ввести дані конкретного приміщення. Перерахунок значень проводиться автоматично. Результуюче значення сумарних тепловтрат приміщення виводиться в лівій нижній частині калькулятора.

Розрахунок тепловтрат будівлі

Щоб обчислити тепловтрати будівлі, необхідно визначити такі величини: • площа огороджувальних конструкцій (чим більше площа, тим більше втрати тепла); • товщина огороджувальних конструкцій (чим більше товщина, тим менше втрати тепла); • теплопровідність матеріалів будівельних конструкцій (чим менше теплопровідність, тим менше тепловтрати). • різниця температур зовнішнього повітря і повітря всередині приміщення. Використання утеплювача і обмеження площі віконних і дверних прорізів також сприяють скороченню тепловтрат.

Розрахунок тепловтрат трубопроводу

Для підбору потужності системи обігріву трубопроводу потрібно розрахувати тепловтрати в цьому самому трубопроводі. Якщо ми їх дізнаємося, то зможемо таку ж кількість тепла підводити до труби і таким чином уникнути «охолодження» і «переохолодження» труби з її вмістом (вода, спеціальна рідина і т.д.). Параметрів, які впливають на тепловтрати декілька: температура навколишнього середовища; необхідна температура рідини всередині труби; діаметр трубопроводу; товщина теплоізоляції і її коефіцієнт.

Розрахунок тепловтрат приміщення

Потужність обігрівальних приладів визначають на підставі розрахунку тепловтрати приміщення. Точний розрахунок тепловтрати приміщення складний і його виконують за спеціальним методом. При розрахунку обігріву необхідно знати тепловтрати всіх видів конструкції приміщення: стін, дверей, віконних прорізів, перекриттів, матеріалів з яких зроблені стіни, зовнішню температуру повітря тощо. При неправильному розрахунку або виборі інфрачервоного обігрівача він буде виділяти чи багато тепла, або навпаки. Правильно вибраний інфрачервоний обігрівач повинен відповідати середньогодинної тепловіддачі і такий же часовий тепловтрати приміщення. Таким чином, кількість тепловтрати приміщення повинно відповідно відшкодовуватися теплом, виділеним інфрачервоним обігрівачем.

Тепловтрати через вікна

На втрати тепла через вікна впливають такі фактори, як: • розмір вікон і їх кількість (площа світлового прорізу); • матеріал віконного блоку; • тип скління; • місцерозташування; • ущільнення. Таким чином, застосування нових технологій в склінні при використанні склопакетів з високим опором теплопередачі і низькою повітропроникністю дозволяє одночасно знизити витрати енергоресурсів на опалення та штучне освітлення, за рахунок збільшення частки природного освітлення.

Тепловтрати через стіни

Тепловтрати через окремі зовнішні елементи будинку різні і багато в чому залежать від теплоізоляційних якостей окремих конструкцій, а також їх розмірів. Найбільша площа зовнішніх огороджень припадає на зовнішні стіни. Тому їх теплозахисні якості багато в чому визначають умови внутрішнього мікроклімату приміщення. Чим вище опір теплопередачі стіни, тим менший потік тепла через неї проходить і тим менше тепловтрати. Залежно від конструкції стін будинку через них втрачається до 35-45% тепла. Віконні отвори в загальній площі зовнішніх огороджень складають значно менший відсоток у порівнянні зі стінами. Однак вони мають гіршу теплозахист: опір теплопередачі віконного блоку з подвійним склінням в 2-3 рази менше, ніж у зовнішніх стін.

Тепловтрати через огороджувальні конструкції

Будинок втрачає тепло через огороджувальні конструкції (стіни, вікна, дах, фундамент), вентиляцію й каналізацію. Основні втрати тепла йдуть через огороджувальні конструкції - 60-90% від всіх тепловтрат. Для того, щоб обчислити значення тепловтрат через всі огороджувальні конструкції, необхідно підсумувати значення тепловтрат для вікон, стін, вхідних дверей, даху, фундаменту. Відразу ж акцентуємо Вашу увагу на те, що огороджувальні конструкції в основному не є однорідними за структурою, а зазвичай складаються з декількох шарів. У цю конструкцію можуть входити і замкнуті повітряні прошарки. Основною такою характеристикою для шару конструкції є його опір теплопередачі.

Розрахунок теплоізоляції

Методик, відповідно до яких може бути виконаний розрахунок теплових втрат через ізоляцію, існує досить багато. Основна відмінність між ними полягає в методах обліку змін умов експлуатації тепломереж, насамперед - залежності між теплопровідністю і влагопоглощенієм теплоізоляційного матеріалу.

Як розрахувати вентиляцію

Скоротити втрати тепла на вентиляцію приміщення можна установкою систем з рекуперацією. Рекуператор - від латинського «повертає, який одержує назад» - пристрій, який повертає тепло від витяжного повітря в приміщення. Це дозволить скоротити втрати тепла на вентиляцію в два - три рази. При цьому загальні втрати через конструкції і вентиляцію скоротяться на третину. На третину скоротяться і витрати пов'язані з обігрівом будинку в зимовий період.

Тепловтрати на інфільтрацію

На втрати тепла через стіни і особливо через вікна і стики віконних коробок з стінами сильний вплив робить вітер. Оскільки будівельні матеріали та конструкції є більшою чи меншою мірою повітропроникними, то через них повітря може проникати з вулиці в приміщення і з приміщення на вулицю. Якщо повітря потрапляє зовні всередину будинку, то це називають інфільтрацією, якщо з приміщення назовні, то ексфільтрація. При інфільтрації через конструкцію стіни, стики і нещільності вікон у зимовий період проникає холодне повітря. Проходячи через товщу стіни, він викликає зниження температури всередині огорожі і на його поверхні, а проникаючи в кімнату, охолоджує внутрішнє повітря і викликає додаткові втрати тепла. Найбільші тепловтрати при інфільтрації відбуваються через вікна і стикові з'єднання віконних блоків зі стінами. Наші фахівці допоможуть Вам правильно скласти розрахунок системи опалення Вашого будинку, так як він забезпечує: • комфортне тепло в приміщеннях; • достатня кількість гарячої води; • тишу в трубах (без булькання і гарчання); • оптимальні режими роботи котла; • правильну навантаження на циркуляційний насос; • мінімальні витрати на монтаж. Завдяки даному розрахунку, Ви не лише збережете тепло у Вашому будинку, але і заощадите свій бюджет. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини