Основні види систем вентилювання приміщень

Основні види систем вентилювання приміщень

 

Аксіомою є той факт, що чисте повітря - запорука здоров'я будь-якої людини. Досягти оптимальних показників чистоти повітряного простору в закритому приміщенні неймовірно складно, якщо не використовувати спеціального обладнання і корисних конструкцій. Системи вентилювання та кондиціювання відмінно справляються з подібним завданням. Вони контролюють подачу чистого повітря і усунення брудного. Такі системи навіть значно збільшують експлуатаційні характеристики будівель. На даний момент системи вентиляції маютьвласну класифікацію. Вони діляться за такими показниками, як принцип повітрообміну, інженерна організація, місце організації та іншим принципам. У тілі даної статті ми розглянемо найбільш основні вентиляційні системи.

У будь-якому приватному житловому будівництві або квартирі може застосовуватися система природного вентилювання. Вона є звичайним провітрюванням. Для створення подібної системи потрібно купувати будь-які додаткові агрегати і дороге устаткування. Природне провітрювання засноване на природних процесах фізичного характеру. Повітряні маси в даному випадку обмНива завдяки відмінності температурних режимів. Свіжий потік повітря з вулиці замінює забруднені маси в приміщенні за допомогою пориву вітру.

Систему природного вентилювання можна зробити більш цілеспрямованою і організованою. Для цих цілей люди придумали повітроводи. Розміщення даних пристроїв обмовляється безпосередньо в момент проектування житлового будівництва. При цьому стандартно враховується тип будівельних матеріалів. До переваг природних систем вентиляції варто віднести їх неймовірно скромну вартість. А ось в мінуси слід записати нестабільність вентилювання. адже корективовать швидкість і напрям вітру поки не під силу звичайним обивателям. Саме тому знаючі люди рекомендують обладнати приватні домобудівництва більш надійними системами вентилювання.

Примусова або механічна вентиляція - відмінний варіант для систематичного провітрювання приміщень. Така вентиляція може бути компактною або центральної. Центральна система забезпечує свіжим повітрям все приміщення житлового будівництва. А ось компактна відповідає лише за мікроклімат однієї кімнати.

Для організації примусової вентиляції стандартно використовуються певне обладнання. главой метою такого обладнання є примусове напрямок повітряних потоків в певну сторону. У комплекті до механічних вентиляційних систем нерідко йдуть системи фільтрації, пиловловлювачі, нагрівальні блоки і вентилятори. Основною відмінністю примусової вентиляції від природної є організоване дію. Дана дія відповідає за коректну очищення повітря, контроль температурного режиму і системну подачу повітряних мас в приміщення.

Змішана система вентиляції - третій різновид організації вентилювання приміщень. Як показує практика, така система викоьзуется людством досить часто. Вона включає в себе одночасно природну і механічну вентиляцію. Змішане вентилювання може відмінно функціонувати за допомогою звичайного вентилятора. Цілком достатньо таке обладнання встановити у вентиляційному каналі на тій же кухні, і постійний приплив свіжого повітря забезпечений. Можливо дещо ускладнити конструкцію подібної системи для поліпшення показників продуктивності праці. Для цих цілей потрібно лише встановити в стіну або фурнітуру вікон припливні клапани, а замість звичайного вентилюючого пристрою використовувати «розумні вентилятори».

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини