Класифікація систем кондиціонування

Класифікація систем кондиціонування

 

Сприятливий мікроклімат в приміщенні - важлива складова людського здоров'я і довголіття. У наш сучасний вік на сторожі даного показника стоять системи вентилювання та кондиціювання . Саме вони відповідають за коректне підтримку ідеальних показників повітряних мас в приміщенні. Системи кондиціонування мають власну класифікацію. У ній вони поділяються призначенням, своїми функціями, способами регулювання і т.д. У тілі даної статті ми розглянемо таку класифікацію за принципом роботи. У ній можнабачити комбіновані, прямоточні і рециркуляційні системи.

Будь-яка прямоточная система кондиціонування - це конструкція, яка експлуатується лише завдяки використанню зовнішніх повітряних мас. Обсяг таких мас стандартно визначається на підставі санітарних норм. Він також може розраховуватися умовами асиміляції надлишків вологості і тепла. Певні показники погодних умов часом підвищують кількість повітряних мас. У таку пору року до стабільності кількості повітря призводить цілеспрямоване регулювання. Дане регулювання нерідко призводить до економії тепловоїй і електричної енергії. У подібний період прямоточні системи кондиціонування можуть навіть повністю вимикаються на певний проміжок часу.

Прямоточная система вентилювання зазвичай використовується на території приміщень, що містять велику кількість шкідливих домішок і хвороботворних бактерій. Вона також може застосовуватися в будівлях, в яких немає можливості встановити рециркуляционную систему. У всіх інших випадках використання подібного кондиціонування просто недоцільно. Працює вентиляція даного формату за допомогою вентиляторів. Це обладнання акуратале видаляє відпрацьоване повітря з приміщення назовні.

Рециркуляционная система кондиціонування - це вентиляція, в основі якої лежить змішування зовнішнього повітря до частини повітряних мас з приміщення. Під час даної процедури холодні маси отримують тепло і подаються прямо в будівлю. Така система ефективно працює лише в тих випадках, коли повітря в приміщенні не має ніяких шкідливих домішок, а повітряні маси зовні відповідають санітарно - гігієнічним нормам.

Рециркуляционная система може мати кілька різну конструкцію. Така вентиляція нерідко має в компЛЕКТА вентилятори, клапани та нагрівальні елементи. Вона може також вельми ефективно експлуатуватися і без нагрівачів. У таких випадках завдання подібної системи зводиться лише до рівномірної подачі свіжого повітря.

Не рекомендується встановлювати вентиляції з рециркуляцією в приміщеннях, повітря яких населений хвороботворними бактеріями або шкідливими домішками. Також подібне кондиціонування ніколи не використовується в лабораторіях, на підприємствах виробничого призначення і т.п. У подібних знаннях рекомендована тільки прямоточная вентиляція.

комбінована системкондиціонування - це тандем двох вищезгаданих систем. Вона призначається для вентиляції великої групи дрібних приміщень. В основі даної системи лежить центральний кондиціонер, який доводить припливне повітря до потрібних параметрів. Саме до цього агрегату подаються повітряні маси по спеціальних трубопроводах.

Системи комбінованого типу можуть бути автономними і неавтономними. Кондиціонери автономних конструкцій володіють власними системами теплопостачання. У неавтономних конструкціях теплі маси створюються окремо, і після нагрівання надходять в кондиціонер.

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини