Системи пожежної та охоронної сигналізації

Мережі сигналізації і зв'язку пристрій і загальні поняття.

Мережі сигналізації і зв'язку призначені для надання більш ефективного захисту для свого житла або приватної власності. Завдяки їм з'являється можливість убезпечити своє майно від посягань зловмисників. Значення сигналізаційних систем вже давно гідно оцінене більшістю людей. Системи сигналізації дуже різноманітні. Вони відрізняються своїм призначенням, функціоналом і місцями для встановлення. Для різноманітних об'єктів існують різні види сигналізаційних систем.

Залежно від місця встановлення системи сигналізації бувають:

 • Сигналізація для дому;
 • Сигналізація для квартири;
 • Сигналізація для дачі;
 • Сигналізація для гаража;
 • Сигналізація для офісів і підприємств.

Набір приладів, що входять в комплект сигналізаційної системи залежить від місця її встановлення і покладених на неї функцій.

Основними елементами, які входять в комплект систем сигналізації, які встановлюються в наш час, є:

 • Різноманітні датчики (руху, інфрачервоні, датчики на вікнах, дверях і ін.);
 • Пульт дистанційного управління. За допомогою його можна запрограмувати сигналізацію і перевіряти її стан.
 • Контрольна панель. Її ще називають центральною. Це основний елемент будь-якої сигналізації, що відповідає за обробку даних отриманих від датчиків.

Для захисту свого майна, можливо, встановити сигнализационную систему одного з двох видів: автономну або пультової сигналізації. Відмінністю цих систем є одержувач сигналу тривоги. У автономної системи сигнал тривоги отримує безпосередньо господар квартири, а у пультової - служба охорони. Варто пам'ятати, що системи сигналізації бувають не тільки охоронні, а ще й пожежники. Принцип роботи у них аналогічний. Весь процес роботи систем сигналізації можна, умовно, розділити на кілька окремих процесів:

 • Різноманітні датчики отримують інформацію з об'єкта;
 • Передають її по системі проводів на контрольну панель;
 • У контрольній панелі відбувається аналіз інформації отриманої з датчиків;
 • Передача інформації на звукові або візуальні оповіщувачі, або, безпосередньо, на пульт охорони, або господареві об'єкту, що охороняється.

Система пожежної сигналізації відповідає за своєчасне виявлення загоряння та інформування людей. Пожежна сигналізація може передавати інформацію, безпосередньо, в пожежну службу або сповіщати про виникнення загоряння. Оповіщення відбувається через спеціальні акустичні або світлові пристрої. Додатковими функціями пожежної сигналізації може бути можливість управляти допоміжними автоматичними системами, такими як, автоматичне пожежогасіння, автоматичне видалення диму, і відключення подачі електроенергії на певні прилади.

Устаткування,яке входить до складу пожежної сигналізації:

 • Різноманітні датчики, які реагують на зміну температури, задимленість і ін.
 • Центр керування пожежної сигналізації, що відповідає за обробку даних отриманих з датчиків і передачу інформації в спеціальні служби.
 • Різноманітні сповіщувачі.

Принцип роботу всієї пожежної сигналізації схожий на принцип роботи охоронних сигналізацій. Датчики визначають дрібні зміни в навколишньому середовищі і передають інформацію на центральний пульт, де дані аналізуються і передаються в пожежні служби. Новітніми системами сигналізації вважають GSM сигналізацію .

Передача тривожного сигналу в таких системах відбувається з каналів мобільного зв'язку, що значно прискорює реагування спеціальних служб. Вартість і різноманітність обладнання необхідного для забезпечення якісної і безперебійної роботи систем сигналізації залежить від покладених на неї функцій. Найчастіше, для забезпечення найбільшого захисту встановлюють комплексні системи сигналізації. У комплекс можуть входити різноманітні системи. Наприклад, система управління доступом, система відеоспостереження і ін. Варто відзначити, що сучасний світ неможливий без електронних технологій.

Для досягнення оптимальних умов роботи і комфортного рівня життя встановлюють системи зв'язку. Вони можуть включати в себе різноманітні технології: телебачення, інтернет, телефонний зв'язок. Все це досягається шляхом встановлення системи проводів зі слабким струмом. Функцією яких є передача різноманітної інформації. </p
Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини