Системи пожежогасіння для заміського будинку

Системы пожаротушения для загородного дома

Проблема захисту приватних будинків від пожежі – питання дуже серйозне. Якщо Ваш будинок розташований далеко від цивілізації, то до приїзду пожежної бригади від будови можуть залишитися одні вуглинки. При будівлі приватних будинків багато нехтують такою “дрібницею”, як клас пожаростойкости матеріалів, використовуючи для облаштування житла матеріали, які легко займаються, а при горінні виділяють токсичні речовини. Встановлена в будинку система пожежогасіння дозволить звести до мінімуму шкоду, яку вогонь може заподіяти Вашому майну.

Системы пожаротушения для загородного домаНіякої нормативної документації з оснащення приватних будинків – дерев’яних, цегельних або будь-яких інших, автоматичними пристроями пожежогасіння (АУПТ) не існує. Тобто, влаштування таких систем в приватних житлових будівлях вважається необов’язковим. З іншого боку, не існує і ніяких нормативів, які забороняють це робити. Саме відсутність рекомендацій по влаштуванню АУПТ в приватній забудові істотно ускладнює проблему вибору необхідної системи. Тут доводиться покладатися або на себе, або на фахівців компанії, яка здійснюватиме монтаж системи пажаротушенія.

При виборі системи пожежогасіння потрібно керуватися двома критеріями – ефективність роботи системи та мінімізація шкоди, якого засіб пожежогасіння може завдати матеріальним цінностям, розташованим всередині будинку.

З погляду мінімізації збитку системи пожежогасіння, в яких використовується вода, виглядають не дуже привабливо. Як правило, те, що не знищив вогонь, знищує вода. Тим більше, що під час гасіння пожежі вода проникає і в інші приміщення, наприклад, розташовані нижче вогнища загоряння. Недолік систем водяного пожежогасіння полягає ще й у тому, що їх не можна застосовувати в неопалюваних приміщеннях. Тобто, для того, щоб убезпечити від пожежі дачу, що не експлуатується в зимовий час або неопалювані госпбудівлі, такі системи непридатні.

Звичайно, як і при виборі будь-якої інженерної системи для обладнання будинку, важливим фактором є вартість системи пожежогасіння. Але при виборі систем пожежогасіння цим критерієм керуватися потрібно в останню чергу. І мова тут йде не про ефективність системи під час гасіння пожежі. Дешеві системи можуть так само успішно ліквідувати джерело загоряння, як і дорогі. Проблема полягає в іншому – в помилкових спрацьовування системи. Збиток від помилкових спрацьовувань системи може набагато перевищити збиток, нанесений локальним спалахом.

Системы пожаротушения для загородного домаМонтаж систем пожежогасіння – важливий фактор, який слід враховувати при виборі. За цією ознакою пожежогасіння можна розділити на дві групи – модульне автономне і системне. Кожен модуль автономного пожежогасіння оснащений системою термозапуска, яка спрацьовує при досягненні температури в приміщенні певного критичного рівня. Перевага такої системи полягає в тому, що для її запуску не потрібні додаткові джерела енергозабезпечення (електрика). Тому такі системи можна встановлювати в будь-яких будівлях, в тому числі і непідключених до електропостачання.

Недолік автономного пожежогасіння полягає в тому, що модулі спрацьовують по черзі, залежно від поширення полум’я по приміщенню. Першим спрацьовує модуль, який розташований максимально близько до джерела загоряння. Але одиночний модуль не завжди може повністю загасити полум’я, і вогонь буде поширюватися далі по приміщенню.

Системне пожежогасіння – це група пристроїв, що спрацьовують одночасно, завдяки електричного імпульсу, який подається від пускового пристрою. Такі системи можуть бути автономними (імпульс подається від автономного сигнального пристрою) і залежними (сигнал подається від центрального пульта). Зовсім системи потребують джерелі електричного живлення, але вони вважаються найбільш захищеними від помилкового спрацьовування. Система спрацьовує тільки в тому випадку, якщо сигнал подається від двох і більше датчиків.

Чим гасити пожежу? Крім відомих всім систем водяного пожежогасіння, існують також аерозольні системи пожежогасіння та порошкові системи пожежогасіння. У першому випадку, система розпорошує речовину, яка при згорянні перетворюється на суміш дрібнодисперсних частинок і інертних газів. Інертні гази зменшують кількість кисню в приміщенні, а дрібнодисперсні частинки інгібують реакції окислення (тобто, горіння) і перекривають доступ кисню до вогню.

Другий вид – порошкові пристрої пожежогасіння. При виникненні пожежі пристрій розпилює порошок, який сплавляючись на горищах поверхнях, перекриває доступ кисню. Крім того, порошок інгібує хімічні реакції, які супроводжують процес горіння.

Крім перерахованих особливостей, кожна з систем пожежогасіння має також специфічні вимоги, що стосуються її установки (наприклад, висота розташування модулів, необхідність підключення до інженерних комунікацій та ін.). Тому вибір і монтаж систем пожежогасіння необхідно здійснювати лише за участі фахівця.

Лицензия-2Будь-які роботи з монтажу та обслуговування пожежних сигналізацій вимагають ліцензії, тому їх проведенням повинні займатися професіонали. Таких досвідчених фахівців може надати компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу»Телефонуйте нам:

(044) 227-90-21

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: