Датчики полум'я

Датчики полум'я

 

Датчик полум'я - це функціональний елемент систем пожежної безпеки, що фіксує появу в охоронюваній зоні відкритого полум'я і генерує сигнал тривоги, що сповіщає про пожежу. Він дозволяє своєчасно виявити не тільки факт появи полум'я, а й визначити джерело загоряння, що дозволяє швидко усунути полум'я і уникнути розповсюдження пожежі.

У відмінності практично від усіх інших типів пожежних датчиків, які призначені тільки для внутрішньої установки, датчики полум'я дозволяють захищати зовнішні зони великої площі, сховища, в тому числі і у вибухонебезпечних зонах. Датчики полум'я застосовуються для організації контролю наявності перегрітих поверхонь агрегатів при аваріях, наприклад, для виявлення пожежі в салоні автомобіля, під обшивкою агрегату, контролю наявності твердих фрагментів перегрітого палива на транспортері.

За спектром електромагнітного випромінювання, сприйманого чутливим елементом, датчики полум'я поділяються на такі групи:

  1. видимий;
  2. ультрафіолетовий;
  3. інфрачервоний - реагує на інфрачервону частину спектру полум'я. Реагує на горіння речовин, що містять вуглець. Здатний працювати в запилених приміщеннях, так як випромінювання в інфрачервоній частині спектра слабо поглинається пилом;
  4. багатодіапазонні (або багатоспектральні).

Пожежні датчики полум'я повинні встановлюватися на перекриттях, стінах та інших будівельних конструкціях будівель і споруд, а також на технологічному обладнанні. Якщо на початковій стадії пожежі можливе виділення диму, відстань від датчика до перекриття повинна бути не менше 0,8 м.

Датчики полум'я слід застосовувати, якщо в зоні контролю у разі виникнення пожежі на його початковій стадії передбачається поява відкритого полум'я або перегрітих поверхонь (як правило, понад 600 ° С), а також за наявності полум'яного горіння, коли висота приміщення перевищує значення граничні для застосування датчиків диму або тепла, а також при високому темпі розвитку пожежі, коли час виявлення пожежі датчиками іншого типу не дозволяє виконати завдання захисту людей і матеріальних цінностей.

Будь-які роботи з монтажу та обслуговування пожежних сигналізацій вимагають ліцензії, тому їх проведенням повинні займатися професіонали. Таких досвідчених фахівців може надати компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу». Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Интернет-магазин
Видеонаблюдение Видеонаблюдение
Интересные статьи Последние новости