Блокування технічних каналів витоку інформації

Методи і засоби блокування каналів витоку інформації

№ п/пКанали витоку інформаціїМетоди і засоби блокування каналів витоку інформації
1.Витік інформації за рахунок структурного звуку в стінах і перекриттяхВикористання вібродатчиків типу «ВІ-3,4», «TRN2000» спільно з генераторами перешкоди типу «МАРС»
2.Витік інформації по мережі опаленняВикористання вібродатчиків типу «ВІ-3,4», «TRN2000» спільно з генераторами перешкоди типу «МАРС»
3.Витік інформації по системі вентиляціїВикористання акусто датчиків типу «АК», «OMS 2000» спільно з генераторами перешкоди типу «МАРС»
4.Передача інформації по дротах мережі електроживленняВикористання фільтрів типу «М»
5.Передача інформації через лінії зв’язкуВикористання фільтрів типу «М», розмикачі ліній
6.Передача інформації по дротах охоронно-пожежної сигналізаціїВикористання фільтрів типу «М»
7.Передача інформації з телевізійним кабелямРозмикачі ліній
8.Передача інформації за допомогою радіозакладок в стінах і меблівОрганізаційні заходи – перевірка приміщення на наявність випромінюючих в радіоефір технічних засобів (радіозакладок) – періодично або постійно. Постановка перешкод.
9.Знімання акустичної інформації з використанням мобільних телефонівВикористання заглушувачів мобільних телефонів. Шифрування каналів зв’язку.
10.Знімання акустичної інформації з використанням диктофонівЧастково використанням заглушувачів диктофонів проти старих типів диктофонів, частково – організаційно (шляхом вилученням диктофонів) і постановкою адаптивної акустичної перешкоди.
11.Лазерний зйом акустичної інформації з віконВикористання вібродатчиків типу «ВІ-3,4», спільно з генераторами перешкоди типу «МАРС», організаційно – закриття вікон металевими жалюзями і т.д.
12.Знімання інформації спрямованим мікрофономОрганізаційно – закриття вікон металевими жалюзями і т.д. (усунення прямого акустичного каналу)
13.Дистанційний зйом відеоінформації (оптика)Організаційно – закриття вікон жалюзями і т.д. (усунення прямого візуального каналу)
14.Побічні електромагнітні випромінюванняВикористання генераторів перешкод
15.Внутрішні канали витоку інформації (через обслуговуючий персонал)Організаційно – робота з обслуговуючим персоналом, контроль його поведінки і дій.

Для гарантованого блокування двох і більше дротяних каналів витоку інформації (220В, ТЛФ, радіо, охранка, пожарка, телебачення і т.д останнім часом застосовують комплекти розмикачів лінії. Ці пристрої забезпечують по команді їх фізичний розмикання.

Показники можливостей перехоплення мовної інформації

Канал витоку мовноїТехнічні засоби перехопленняДальність перехоплення
Віброакустичний (огороджувальні конструкції в залізобетонному будинку)Електронні стетоскопи і закладні пристрої з контактними датчиками1 – 2 поверхи
Віброакустичний (трубопроводи: газ, вода, сміттєпровід і т.д)Те ж саме2 – 3 поверхи
Акустичний (вентиляція)Те ж саме20 – 30 м
Акустичний (повітряне середовище)Диктофони та закладні пристрої з мікрофонними датчиками15 – 20 м від джерела мовлення
Акустичний (відкрите вікно)Спрямовані мікрофониУ місті 50 м, за містом – 100м вдень і 200м вночі
Акустооптичний (закрите вікно)Лазерні системи200 – 300м

 

Компанія« Сучасні системи безпеки бізнесу» надає висококваліфіковані послуги з перевірки приміщень на предмет виявлення закладних пристроїв (пошук «жучків»). Професіоналізм наших співробітників підтверджує ліцензія Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 227-90-21

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: